IntermeSOS je reakce na kritickou situaci na pracovním trhu, kterou způsobil Covid-19. Přestože jsme lidé z prostředí hudby a živého umění, je projekt určen všem, kteří přišli o své uplatnění stejně jako my, a nebojí se jej nově hledat tam, kde je to nejvíce potřeba.

Za vznikem iniciativy stojí bedňácká crew Shameless a Vojta Kalina z kapely Pipes and Pints. Se zákazem hromadných akcí jsme jako jedni z prvních dostali šanci začít přemýšlet, jak být v nové, nepříjemné situaci užiteční. Ukázalo se, že pandemie způsobila v jiných oborech problém zcela opačný – nedostatek lidí. Především v těch, které jsou nyní přetížené, nebo které stojí na pracovní síle ze zahraničí.

Někdo má nyní pracovní intermezzo, a jiný volá S.O.S. - IntermeSOS má tedy za cíl najít uplatnění lidem bez práce v oborech, které to nejvíce potřebují.

Zájemci o práci se mohou zaregistrovat do našeho systému a vyplnit o sobě informace typu řidičské oprávnění, certifikáty, znalost manipulace se stroji, typ vozidla k dispozici, vybavenost cizími jazyky, předchozí zkušenosti a podobně.

My aktivně oslovujeme firmy, kterým lidé schází, a jejich poptávku pracovníků zveřejňujeme do systému, kde se zájemci mohou jednoduše hlásit na vypsané směny.

Ručíme za organizaci práce, předání informací a smluvní i legislativní zajištění. Registrace do systému k ničemu nezavazuje, profil je možno smazat.

Název naší iniciativy vznikl spojením slov intermezzo (přestávka, pauza) a SOS, protože ne každý si přestávku může dovolit.

Pro více informací se prosím zaregistrujte, nebo nám napište na info@intermesos.cz.

Odkazy: